Jdi na obsah Jdi na menu
 


BPVRP malé vody LIPKY, POLDR, MLADKOV, ŠANOV 2023

7. 12. 2022

MO ČRS KRÁLÍKYBPVRP na MALÉ VODY platné od 1.1.2023 do 31.12.2023

 OBECNÉ PODMÍNKY

Na HORNÍ LIPCE A DOLNÍ LIPCE je lov prováděn dle RŘ PRO VODY PSTRUHOVÉ VčÚS, na POLDRu, MLADKOVĚ a ŠANOVĚ je lov prováděn dle RŘ PRO VODY MIMOPSTRUHOVÉ VčÚS s přihlédnutím k úpravám a omezením daných těmito BPVRP. Rybolov je povolen ode dne vydání povolenky do 31.12.2023 včetně. Povolenky jsou rozděleny na pstruhovou za cenu 2000 Kč (30ks lososovitých ryb) a mimopstruhovou za cenu 600 Kč (20-ti bodová).

 

1.LOV 

Povolené techniky lovu na HORNÍ LIPCE A DOLNÍ LIPCE – muškaření, přívlač. DŮRAZNĚ DOPORUČUJEME POUŽITÍ RYBÁŘSKÝCH PRUTŮ S ODHOZOVOU ZÁTĚŽÍ DO 8 GRAMŮ A SÍLU VLASCE DO 0,18 MM!

 

Muškaření - lov povolen v sestavě: 1 muškařský prut, naviják, šňůra s návazcem, na kterém je povolena 1 umělá muška na konci! Bez jakýchkoliv doplňkových prvků, čímž se rozumí bavorské dřívko, kulové plovátko a podobně, včetně jakékoliv zátěže mimo tělíčko vlastní nástrahy. Muška nesmí být odlitek, či výlisek! Háčky bez protihrotu (může být i zamáčknutý).

Přívlač - lov povolen v sestavě:  1  prut, naviják, vlasec, na kterém je povolena 1 umělá nástraha, na konci s jedním jednoduchým háčkem bez protihrotu (může být i zamáčknutý), bez jakýchkoliv doplňkových prvků, čímž se rozumí bavorské dřívko, kulové plovátko a podobně, včetně jakékoliv zátěže mimo tělíčko vlastní nástrahy.

Zákaz nošení k vodě více než jednoho rybářského prutu (kromě rybářských závodů). Vnadění a vezírkování ryb zakázáno! Pokud si lovící nechce ulovenou rybu ponechat, odháčkuje ji šetrným způsobem! Lovící si může ponechat v jeden den maximální počet povolených kusů, tj. 3 ks lososovitých ryb. Dle RŘ je možné v jeden den navštívit jak revír na Horní, tak i Dolní Lipce – nutno dodržet počet povolených kusů, tj. 3 ks lososovitých ryb a ustanovení RŘ PRO VODY PSTRUHOVÉ VčÚS o lovu pouze ve třech dnech, během jednoho týdne

 

Povolené techniky lovu POLDR, ŠANOV, MLADKOV– muškaření, přívlač na 1 prut s háčky bez protihrotu (může být i zamáčknutý). Položená, plavaná na 2 pruty s háčky bez protihrotu (může být i zamáčknutý). Pruty opatřené jedním návazcem. Povolené nástrahy položená a plavaná - veškeré nástrahy rostlinného původu, boilie a pelety všeho druhu + masní červi, žížaly. Muškaření, přívlač - jednoháčky, pouze umělé nástrahy. Sestava pro lov nepřipouští, mimo nástrahy, použítí jakéhokoliv doplňujícího prvku, čímž se rozumí bavorské dřívko, kulové plovátko a podobně, včetně jakékoliv zátěže mimo tělíčko vlastní nástrahy.

 

Lovící si může ponechat v jeden den maximální počet povolených kusů tj. 3 ks lososovitých ryb, nebo 1 ks Kapra obecného, nebo1 ks Candáta obecného, nebo 1 ks Štiky obecné.

 

Pokud je s členem MO ČRS, z.s.  Králíky osoba nevlastnící povolenku, může mu umožnit rybolov na svůj prut. Po celou dobu rybolovu odpovídá člen ČRS, z.s.  MO Králíky za jeho přestupky proti RŘ. Případný úlovek se zapíše do statistiky rybáře, který lov umožnil.

 

Osoba provádějící lov je povinna mít u sebe vyprošťovač háčků, míru, podběrák a podložku min. 100x70cm (postačí igelit) na ulovenou rybu.

Čeřínkování zakázáno!

 

2. EVIDENCE DOCHÁZEK A ÚLOVKŮ

Před zahájením rybolovu je lovící povinen zapsat do oddílu II. povolenky datum a lokalitu (POLDR, H.LIPKA, D.LIPKA, MLADKOV, ŠANOV), kde bude lovit. Pokud neuloví, nebo si neponechá žádnou rybu, při odchodu od vody kolonku proškrtne. Při ulovení a ponechání si vyjmenované ryby ji změří a dosahuje-li stanovené míry, ihned ji zapíše do povolenky s údaji o druhu a míře ulovené ryby. Každý úlovek se zapíše na nový řádek.

 

3. VJEZD NA POZEMKY

Vjezd a parkování automobilů, motocyklů – stání aut, motocyklů – je možné pouze na zpevněných částech (asfaltu) u nádrže POLDR. Na Lipce jen v jedné kolmé řadě, co nejblíže k asfaltové komunikaci. Na Šanově pouze na místech k tomu určených. Je zakázáno vjíždět s vozidly na veškeré ostatní pozemky. Vjezd na Šanov je povolen s platnou povolenkou okolo značky zákaz vjezdu až na křižovatku pod Křížovou horou.

 

4. DOBY LOVU NA REVÍRU MALÁ VODA – LIPKY, POLDR, ŠANOV, MLADKOV

Celoročně od 6 – 22 hod. Na POLDRu lze v měsících červnu až září lovit NON STOP, od soumraku do úsvitu je při lovu na položenou nebo plavanou rybář povinen rybářské místo osvětlit.

Počet vycházek je na Lipkách omezen na tři v týdnu – pondělí až neděle. Na Poldru, Mladkově a Šanově lze lovit 7 dní v týdnu.

 

5. MÍRY RYB A HÁJENÍ NA MALÝCH VODÁCH  

POLDR, ŠANOV, MLADKOV:

Pstruh duhový 25cm, Siven americký 25cm, Candát obecný 55cm (hájen od 1.1.do 15.6.), Štika obecná 50cm (hájena od 1.1.do 15.6.), Kapr obecný 40 cm, horní míra Kapra obecného je 70 cm. Pstruh obecný a veškeré ostatní druhy ryb jsou na těchto nádržích hájeny celoročně.

 

HORNÍ, DOLNÍ LIPKA:

Pstruh duhový 25cm, Siven americký 25cm. Pstruh obecný a veškeré ostatní druhy ryb jsou na těchto nádržích hájeny celoročně, krom okouna – uloveného okouna si může lovící vzít, musí ho však zapsat do povolenky

 

6. VÝDEJ POVOLENEK

Povolenku lze vydat pouze členům ČRS, nebo MRS. Cena pstruhové celoroční povolenky na obě LIPKY je 2000 Kč, cena mimopstruhové povolenky na Poldr, Šanov a Mladkov je 600 Kč.

 

7. VRÁCENÍ POVOLENKY

Výdejci postačí vhodit do poštovní schránky. Ve vlastním zájmu vracejte povolenky co nejdříve po ulovení povoleného množství ryb. Na základě úlovkovosti budou ryby průběžně vysazovány.

 

8. RYBÁŘSKÁ STRÁŽ

Na malé vodě platí odznaky, průkazy rybářské stráže ČRS a průkazy opravňující ke kontrole výkonu rybářského práva vydané MO Králíky. 

 

9. DODATEK K RYBÁŘSKÉMU ŘÁDU NA MALÉ VODY

Hospodáři a výkonný výbor MO si vyhrazují právo na hájení revíru a omezení výkonu rybářského práva při vysazování ryb, havarijních stavech, apod., dále na změny a úpravy platného RYBÁŘSKÉHO ŘÁDU NA MALOU VODU – LIPKY, POLDR, ŠANOV, MLADKOV. Veškeré případné omezení a změny naleznete na www.crskraliky.cz 

 

10. PŘÍKLADY MOŽNÉHO PONECHÁNÍ SI ÚLOVKŮ

Při zakoupení roční pstruhové povolenky na LIPKY je možné ponechat si 30 ks lososovitých ryb, okoun bez omezení. Při zakoupení roční povolenky na POLDR, MLADKOV a ŠANOV je možné ponechat si úlovky v celkové hodnotě max. 20bodů. Na jednu povolenku je možné ponechat si mimo ryb lososovitých a kaprů,1 kus Candáta obecného a 1 kus Štiky obecné.

 

Přepočtová tabulka

 

Druh ryby

Počet bodů za 1ks

Ryba lososovitá

1 bod

Kapr obecný

2 body

Štika obecná

9 bodů

Candát obecný

9 bodů

 

11. PORUŠENÍ BPVRP A RYBÁŘSKÉHO ŘÁDU

Nedodržení RŘ a těchto BPVRP bude považováno za hrubé porušení, které bude potrestáno odebráním povolenky bez náhrady, bez možnosti zakoupení nové povolenky v daném roce. 

Informace a zakoupení povolenky u výdejce povolenek: Darebný Jiří, Slunná stráň 380, 56169 Králíky, 725721794, crskraliky@crskraliky.cz, jirka.darebny@tiscali.cz