Jdi na obsah Jdi na menu

Zpráva o činnosti rybářského kroužku mládeže při MO ČRS Králíky v roce 2012 - 2013

V letošním roce se nám v kroužku sešlo 15 dětí, průměrná účast na jednotlivých schůzkách byla cca 12 dětí.

Mládež se zúčastnila dvou závodů a to ZÁTĚŽOVÉ LIGY V TŘEBECHOVICÍCH POD OREBEM A ZLATÉ UDICE V KOPIDLNĚ.

V plánu byla výstavba splávků na revíru Tichá Orlice 8A. Tento se však neuskutečnil a to z důvodu výskytu vydry na tomto revíru. Proto je nutno místo splávků vybudovat meandry, což jsme si dali za úkol v tomto roce.

V rámci kroužku proběhlo 31 schůzek v rozsahu 137 hodin. Zde je shrnutí jednotlivých schůzek:

23. 11. 2012 SOU DOLNÍ LIPKA

Vázání háčků a sestav na plavanou. Poznávání ryb a poznávací test na PC (WWW. RYBSVAZ.CZ)

30. 11. 2012 SOU DOLNÍ LIPKA

MUŠKAŘENÍ lov na umělou mušku

7. 12. 2012 SOUDOLNÍ LIPKA

Rybářský řád str. 1 – 10, rostliny + živočichové (karty)

12. 12. 2012 SOU DOLNÍ LIPKA

Rybářsky řád, rostliny+ryby+živočichové (karty)

8. 3. 2013 SOU DOLNÍ LIPKA

16. 3. 2013 TŘEBECHOVICE POD OREBEM – ZÁTĚŽOVÁ LIGA (tělocvična ZŠ)

24. 3. 2013 SOU DOLNÍ LIPKA

Tělocvična – nácvik hodů na přesnost (terče)

BARTONÍČKOVÁ LENKA

PINKASOVÁ KRISTÝNA (2. ve své kategorii dívek)

HALBRŠTÁT ŠIMON

SIMON MAREK

ILLICHMAN PETR (9. v kategorii dorostu)

Disciplíny:

Všeobecný + poznávací test, celkové umístění 6.

LRU – celkové umístění 8.

RT – celkové umístění 7.

To znamená, že po celkovém spočítání bodů ze všech tří dnů a disciplín jsme se umístili na 7. místě. Rádi bychom velmi vyzdvihli a pochválili jednu závodnici a to slečnu Kristýnu Pinkasovou za nádherné druhé místo ve své kategorii, za což obdržela stříbrnou medaili.

Za celkové umístění na 7. místě jsme si domů přivezli pohár

24. 5. 2013 KRÁLÍKY – HEDEČ – LICHKOV- TĚCHONÍN – KRÁLÍKY

Výsadba plůdku na rev. Tichá Orlice č. 8 v počtu 35 000 ks.

22. 9. 2013 KRÁLICKÝ RYBNÍK – ZÁVODY MLÁDEŽE

Tentokrát nastala změna a to v tom, že povoleným způsobem lovu byla nejen tradiční plavaná, ale i položená.

Z našeho kroužku se zúčastnili:

MARINOV TOMÁŠ

MARINOV JIŘÍ

DOSTÁL MATOUŠ

LINHART TOMÁŠ

Rádi bychom pochválili a poděkovali Dostála Matouše a Linharta Tomáše za krásné 2. a 3. místo. Tito závodníci za svoje umístění dostali poháry za 2. a 3. místo.

Všichni závodníci dostali věcné ceny za účast a umístění.

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník již tradičních závodů na Kralickém rybníku.

Dále bychom rádi poděkovali všem, kdo mají zájem o náš kroužek a jakkoli jej podporují, ať je to MO ČRS Králíky, jeho výbor a dále pak někteří lidé jako pan Jiří Vidrma, pan Jiří Darebný za jejich podporu a pomoc při konání závodů a hlavně členům kroužku a jejich rodičům. Nesmíme zapomenout ani na SOU DOLNÍ LIPKA za poskytnutí hřiště, učebny a tělocvičny.